fbpx
  • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

    Hooldus:

    E-R: 9:00 – 17:00

    +372 639 7937

    501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

    kassa@ektaco.ee

  • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

    Hooldus:

    E-R: 9:00 – 17:00

    +372 639 7939

    compuaccess@ektaco.ee

     

  • Eesti

Kasutajatugi

CompuCash 4000/Ladu/

Laoaruanded

Sellest menüüst avaneb valikute aken, kus saame panna paika oma valikuid laoliikumiste aruannete kuvamise kohta. All vasakus nurgas saab ka endale sobivad parameetrid aruandes salvesta.

Linnuke valiku ees näitab, et soovitakse näha aruannet just selle parameetri järgi, või grupeerida aruanded valitud näitaja järgi.

Esmalt tuleks valida ladu, mille aruandeid vaadata soovitakse. Ladu – rohelises aknas avaneb valik kasutuses olevate ladudega kas tühiku klahvi vajutades või hiire topeltklõpsuga. Kui soovitakse näha aruannet, kus on kõik laod gruppide kaupa, sisi tuleks lahtri Ladu ette linnuke panna.

Näiteks toodete kuvamiseks tuleb linnukesega märkida väli Toote nimi, aga kui soovitakse ainult tooterühmade lõikes aruandlust, siis tuleks tooted märgistus maha võtta ja hoopis Rühm märgistada.

Toote valikul tuleb lisaks valida, kuidas tooteid esitatakse, selleks avanevad toote valimisel lisaks paremal pool valikuvõimalused:

Kõik nime järgi – iga liikumine on näidatud eraldi koos täpse ajaga, millal operatsioon toimus, ajalises järjestuses.

Kuvatakse ka operatsiooni toimumise aega.

Toote kaupa järjestikuliselt – toote järgi tähestikulises järjestuses, kõik liikumised koos kuupäevadega.

Operatsioonide saldod – kuvatakse tootekohaselt muutuste saldo (summeritakse kõik liikumised, nii negatiivsed kui ka positiivsed) valitud kriteeriumite lõikes, kus ülemuslik on toode ise, seejärel operatsioonid, mis on grupeeritud. Operatsioone aega ei kuvata, arvestatakse võetud ajavahemiku filtrit ning kuvatakse kõik liikumised antud ajavahemikus summeerituna.

Üldiselt kuvatakse lao aruanded omahinnas (laohinnas), kuid vajadusel saab kuvada ka valitud hinnaklassi müügihinnas.

Laoaruandeid on võimalik võtta kas dokumendi kuupäeva järgi või dokumendi aktsepteerimise kuupäeva järgi.

Koos alternatiivnimedega – võimaldab võtta aruandeid koos alternatiivsete nimedega, juhul kui tooteregistris on täidetud lahtrid Toote nimi 1, Toote nimi 2 või Toote nimi 3. Näiteks kui on vaja aruandeid saata Lätti või Itaalisse.

Ühikud – võimaldab kuvada laoaruandeid kas PÜ, põhiühikutes (nt kg või liiter) või MÜ, mõõtühikutes (gramm või ml, cl).

Metarühmad 1, 2, 3 võimaldavad lisada metarühma filtri, juhul kui metarühmad on toodetele lisatud.

Hinnavahe Kui lao aruandesse on valitud “Läbimüük” siis aruande viimases tulbas kuvatakse miinusmüügiga tekkinud ja hiljem sissetulekuga kaetud hinnavahed. Juhul, kui toode müüakse miinusesse seetõttu, et saateleht pole veel sisestatud, siis arvestab programm müügikulu omahinnaks selle hinna, mis miinusesse mineku momendil eksisteerib. Hiljem, kui saateleht sisestatakse ja miinuskogus sellega ära kaetakse (ühtlasi sisestatakse ka uus omahind, mis võib eelnevast erinev olla), arvutatakse vastav hinnavahe. See on vajalik raamatupidamislikult ja arvestuslikult müügikulude juurde või mahaarvestamiseks. Juhul, kui perioodi hinnaerinevus on pluss märgiga, siis on see summa müügikulude vähendamise aluseks, kui aga miinusmärgiga, siis müügikulude suurendamiseks.