fbpx
  • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

    Hooldus:

    E-R: 9:00 – 17:00

    +372 639 7937

    501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

    kassa@ektaco.ee

  • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

    Hooldus:

    E-R: 9:00 – 17:00

    +372 639 7939

    compuaccess@ektaco.ee

     

Kasutajatugi

CompuCash 5/Tootehaldus/

Windowsi kassa nupud

Siin toimub Windowsi kassa (CC4000) paneelide ja nuppude loomine/muutmine. Moodul on leitav menüüst: Tootehaldus – Windowsi kassa nupud.

Mis on nupud ja paneelid?

Paneel on vaade, mis koosneb kasutaja poolt määratud nuppudest. Paneel on kassakohane ning seetõttu saab see olla igas kassas erinev.

Paneele on 2 tüüpi:

  • Parem paneel (vaikimisi nimetus ‘Peapaneel’) – ilmub kassas paremal ning kasutatakse peamiselt kassas enamlevinud tegevuste nuppude jaoks.
    Antud tüüpi paneele saab olla ainult üks.
  • Vaba paneel (nimetatakse toodete paneeliks) – ilmub kassa ülaosasse tabina ning kasutatakse müügitoodete või rühmade nuppude jaoks.
    Seda tüüpi paneeli võib olla mitu.

Nupp on paneeli element, mis täidab etteantud ülesannet (lisab arvele kindla toote, avab uue arve, alustab kaardimakse tehingut jne).

Nuppude tüübid:

  • Müügitoode – nupp seotakse konkreetse müügitootega ning nupu vajutamisel lisatakse seotud toode arvele.
  • Rühm – nupp seotakse konkreetse tooterühmaga ning nupu vajutamisel kuvatakse kõik rühmas olevad tooted.
  • Kogus – nupule antakse arvuline väärtus (nt. 10) ning nupu vajutamisel muutub kassas valitud arverea kogus vastavalt nupule antud väärtusele.
  • Tegevused – nupp seotakse kindla tegevusega (vahearve printimine, kliendikaardi registreerimine, vahetuse lõpetamine jne) ning nupu vajutamisel teeb programm valitud tegevuse. Antud tegevused on kõik üldiselt leitavad ka programmi menüüdest kuid tihti kasutatavate tegevuste sealt otsimine kulutab teenindaja väärtuslikku aega.
  • Soodustused – nupp seotakse kindla eelnevalt defineeritud soodustusega ning nupule vajutamisel rakendatakse antud soodustus hetkel avatud arvele.
  • Makseviisid – nupp seotakse konkreetse makseviisiga ning nupu vajutamisel alustatakse hetkel avatud arve makse registreerimist.

Paneelide/nuppude loomine ja muutmine

Esmalt tuleb kassade nimekirjast valida millise kassa paneelidega me töötama soovime hakata. Kassade nimekiri on grupeeritud müügipunktide kaupa.

Praeguses näites valime KASSA 1 ning seejärel näeme selles kassas juba olemasolevaid paneele. Paneeli nimele vajutades kuvatakse paremal selle paneeli eelvaade.

Uue paneeli loomine

Uue paneeli loomiseks akna ülaosas olevat ‘+’ nuppu.

Aknas ‘Lisa uus kassapaneel’ määra paneelile nimi, ridade/veergude arv ja nupu laius/kõrgus (pikslites).

Sobiv ridade/veergude arv ning nuppude suurus sõltub kassaarvuti ekraani suurusest kuid soovituslik on alustada järgnevate andmetega (hiljem saab vajadusel väärtusi muuta):

Ridu: 4

Veerge 12:

Nupu laius: 70

Nupu kõrgus: 70

Paneeli seadete muutmine

Olemasoleva paneeli seadete muutmiseks vali paneel ning vajuta akna ülaosas nuppu, tee vajalikud muudatused ning salvesta.

Paneeli kopeerimine teise kassasse

Paneeli kopeerimise võimalust on hea kasutada, kui sul on ühes kassas paneel valmis tehtud ning soovid seda sama paneeli kasutada ka mõnes teises kassas.

Paneeli kopeerimiseks vali paneel mida soovid kopeerida, vajuta akna ülaosas ’Kopeeri’ nuppu ning ‘Kopeeri paneel’ aknas vali kassade nimekirjast, millisesse kassasse antud paneeli kopeerida soovid ja salvesta.

Uue nupu loomine paneelile

Uue nupu loomiseks tuleb paneeli eelvaates vajutada tühjale hallile ruudule (kohale kuhu nuppu soovitakse lisada). Avaneb aken ‘Lisa uus nupp kassapaneelile’.

  1. Vali nupu tüüp
  2. Sõltuvalt eelnevast valikust vali nupule väärtus
    Näiteks: kui valisid nupu tüübiks müügitoode, siis vali nupuga seotud müügitoode jne.
  3. Vajadusel sisesta/muuda nupul kuvatavat teksti
  4. Vali nupule eeldefineeritud värv
  5. Soovi korral lisa taustapilt
  6. Salvesta

Nupu muutmine ja kustutamine

Olemasoleva nupu muutmiseks liiguta kursor eelvaates olevale nupule ning vali soovitud tegevus.